Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      16 czerwca 2024

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe są celebrowane: w niedzielę o g. 15:30 oraz w środę i piątek o g. 17:30, a w pozostałe dni litania do NSPJ jest recytowana po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców  na Msze Święte w kościele  o godz. 9:00 oraz w szkole w Zelczynie o g. 8:30, podczas których będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 22 czerwca rodzinom z Krzęcina ul. Działowa, domy numer: 40, 42(2), 44, 46(2), 48, 52, 54 i z Zelczyny, ul. Działowa nr: 75(3), 79(2), 83. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 23 180 zł.

5. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.