Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      23 czerwca 2024

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć.

2. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

3. W czwartek, 27 czerwca obchodzimy wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

4.  Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Z tej racji dodatkowa Msza św. o g. 10:00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. Każdego czerwcowego wieczoru zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 29 czerwca rodzinom z Krzęcina ul. Działowa, domy numer: 56, 60(2), 62, 68(2), 74, 70, 72 i z Zelczyny, ul. Działowa nr: 95(2), 99(2).

7. Zapraszamy na piknik rodzinny w Zelczynie, w następną niedzielę od godziny 15:00 przy świetlicy wiejskiej. Darmowe atrakcje dla dzieci! 

8. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 26 czerwca – św. Zygmunt Gorazdowski, prezbiter;

W czwartek, 27 czerwca – św. Cyryl Aleksandryjski, biskup i doktor Kościoła;

W piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła.