1. Ks. Mikulec Stanisław Maciej z Żywca – rektor w Krzęcinie w 1595 r.
2. Ks. Dylowski Jakub – pleban w Krzęcinie 1605 – 1617
3. Ks. Michałowski Stanisław – rektor w Krzęcinie 1663 r.
4. Ks. Kralewicz Franciszek – wyświęcony 28.02.1711 r. rektor w Krzęcinie, beneficjum 1712 – 1729
5. Ks. Żołędziowski Antoni Józef ur. w 1711 r. w Bodzentynie, wyświęcony 6.04.1737 r. w Poznaniu – rektor kościoła prawdopodobnie w latach 1748 – 1752. Dr filozofii, profesor Akademii Krakowskiej w Kolegium Maius, później także rektor
6. Ks. Zacny Walenty – w 1826 r.
7. Ks. Jagódka Wawrzyniec – administrator w 1827 r.
8. Ks. Fox Józef ur. 13.08.1799 r. w Wilamowicach, wyświęcony w 1823 r., proboszcz w Krzęcinie 1827 – 1846 r., dziekan w 1836 r., zmarł 26.09.1874 r. w Zebrzydowicach
9. Ks. Nowak Ignacy ur. w 1806 r. w Piekielniku, wyświęcony w 1832 r., administrator, potem proboszcz w Krzęcinie w latach 1846 – 1860, zmarł 13.04.1860 r. w Krzęcinie
10. Ks. Cieślak Piotr – ur. 25.06.1832 r. w Skrzydlnej, wyświęcony w 1852 r., wikary w Krzęcinie w latach 21.05.1855 – 7.08.1856, proboszcz w Krzęcinie od 13.07.1860 r., zmarł 30.07.1880 r.
11. Ks. Wolff Franciszek – ur. w 1835 r. w Tarnowie, wyświęcony w 1858 r. curatus (duszpasterz, proboszcz, dziekan, egzaminator prosynodalny, E.C., w Krzęcinie w latach 1880 – 1892 r.
12. Ks. Ślaski Edward – ur. w 1860 r. w Gromniku, wyświęcony w 1882 r., proboszcz w Krzęcinie w latach 1892 – 1924, notariusz dekanalny, wicedziekan, dziekan, konsultor, zastępca prefekta Sodalicji Mariańskiej, E.C., R.M., zmarł 3.08.1932 r. w Wieliczce
13. Ks. Grzesiak Franciszek – ur. 17.01.1890 r. w Wołowicach, wyświęcony 30.06.1912 r., wikary w Krzęcinie od 1 lutego 1921 do 23 września 1923 r., a potem administrator w Krzęcinie – do 8 stycznia 1924 r., proboszcz w Krzęcinie w latach 1924 – 1942, E.C., zmarł 1 listopada 1942 r.
14. Ks. dr Litwin Jan – ur. 13 grudnia 1886 r. w Podlesiu, diec. Tarnów, wyświęcony 3 lipca 1910 r., administrator w Krzęcinie od 5 listopada 1942 r. do 1944 r., E.C. R.M., zmarł 29 września 1944 r.
15. Ks. Krzywanek Konstanty – ur. 25.06.1911 r. w Żywcu, wyświęcony 25 marca 1934 r., administrator w Krzęcinie od 25.09.1944 r. do 1947 r., zmarł 13.03.1991 r.
16. Ks. mgr Grzybek Józef – ur. 31.03.1903 r. Budziwój, diec. Przemyśl, wyświęcony 27.10.1929 r., administrator w Krzęcinie od 17.03.1947 r. do 1.12.1948 r., E.C., zmarł 24.02.1992 r.
17. Ks. Karabuła Wojciech – ur. 17.01.1893 r. Tonie (Kraków), wyświęcony 3.06.1916, administrator w Krzęcinie w latach 1948 do 21 października 1960 r., E.C., R.M., zmarł 21 października 1960 r.
18. Ks. Gabryś Adam – ur. w 1918 r., wyświęcony w 1942 r., administrator w Krzęcinie w latach 1961 1962; E.C., zmarł 10.01.1975 r.
19. Ks. Burkat Józef – ur. w 1914 r. w Porębie, par. Trzemeśnia, wyświęcony w 1940 r., proboszcz w Krzęcinie w latach 1962 – 1967; E.C., zmarł 4.05.1990 r. w Trzemeśni
20. Ks. Mięso Władysław – ur. 1.01.1909 r. w Wierzawicach, diec. Przemyśl, wyświęcony 9.04.1933 r., wikariusz ekonom w Krzęcinie w 1967 r., proboszcz od 20.05.1968 17.08.1979 r., dziekan; R.M., zmarł 4.03.1986 r.
21. Ks. Jonkisz Stanisław – ur. w 1939 r. Bestwina, wyświęcony w 1963 r., wikariusz ekonom w Krzęcinie w 1979 r., proboszcz w latach 1982 – 1991. Zmarł w Zabierzowie k/Krakowa w 2007 r.
22. Ks. Zdzisław Budek – ur. 2.01.1949 r. w Chorowicach, par. Mogilany, wyświęcony 19 maja 1974 r. w Krakowie, proboszcz w Krzęcinie od czerwca 1991 r. do czerwca 2019 r.
23. Ks. Stanisław Józef Motyka – wyświęcony w 1988 r. w Krakowie, proboszcz w Krzęcinie od lipca 2019 r.