Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      9 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Nabożeństwa czerwcowe są celebrowane w następującym porządku: w niedzielę o g. 15:30, w środę i piątek o g. 17:30, a w pozostałe dni po Mszy św.  o g. 18:00. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach

3. Jak w każdą środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 szczególnie ofiarowaną w intencji wszystkich ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne oraz za wszystkich chorych i seniorów.

4. W czwartek, 13 dnia miesiąca Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy po Mszy św. o g. 7:00 do 10:00. A o godz. 18;45 Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Grupy Apostolskiej.

5. W sobotę, 15 czerwca zakończenie Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji Krakowskiej połączone z beatyfikacją ks. Michała Rapacza w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach o g. 11:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę rodzinom z ul. Działowa – Krzęcin domy nr: 20(2), 24, 28(2); Zelczyna nr: 148(2), 15692), 157, 275, 105(2), 178(2).

7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

We środę, 12 czerwca- bł. ks. Piotra Dańkowskiego, pochodził z Jordanowa, zginął w Auschwitz, patron powołań Archidiecezji Krakowskiej

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau.