Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                   12 maja 2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym. Wieczorne nabożeństwo majowe i Mszę św. o g. 18:00   przeżywać będziemy razem z dziećmi pierwszokomunijnymi w ramach Białego Tygodnia, który potrwa do piątku.

2. W poniedziałek, trzynastego dnia miesiąca Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy po Mszy św. o g. 7:00 do g. 10:00.

3. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się  poprzez specjalną modlitwę zwaną septenną. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

4. Również w następną niedzielę będziemy celebrować Rocznicę Pierwszej Komunii św. o g. 11:00. Z tej racji próba dla dzieci rocznicowych będzie w piątek o godz. 15:30, a po niej sakramentalna spowiedź.

5. Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wielki wkład o czystość naszej świątyni i terenu wokół niej oraz plebanii, za piękną dekorację kwiatową, za dar ofiarny, dalej tę troskę  powierzamy w sobotę 18 maja rodzicom dzieci z klasy czwartej.

6. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7 kończą tegoroczne przygotowania w piątek wg ustalonych grup. Proszeni są o przyniesienie indeksu.

7. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask oraz opieki Matki Bożej Krzęcińskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.