Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                               19 maja 2024

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Dodatkowa  Msza św. o g.   10:00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

3. Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa majowe według ustalonego porządku.

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

5. W następną niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu dzieci na kolonie do Sopotu o g. 15:00. Należy przynieść ze sobą wypełnioną kartę uczestnika i resztę wpłaty w kwocie 1000 zł.

6. Dziękując rodzicom Dzieci Rocznicowych za dbałość o nasza świątynię i złożony dar ofiarny dalej tę troskę powierzamy w sobotę rodzinom z Krzęcina, ul. Krakowska, domy numer: 53, 55(2), 57(2), 59, 61, 63, 65, 67, ul. Krótka , ul. Dębowa i Zacisze. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 23168 zł.

7. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

We wtorek, 21 maja – św. Jan Nepomucen, kapłan i męczennik;

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.