Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                       5 maja 2024

1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw.  dni krzyżowe. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów podczas procesji błagalnej wokół kościoła o g. 7:00, po której będziemy celebrowali Mszę św.

2. Przypominamy, że w naszym kościele   odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w następującym porządku: w  środę – połączone z nabożeństwem Nieustannej Nowenny i w piątek z modlitwą za zmarłych o g. 17:30,  w niedzielę o g. 15:30, w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej bez wystawienia Najświętszego sakramentu.

3. W najbliższą sobotę, 11 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały nasze dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczniemy o godz. 9:00. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w najbliższą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 11:00. Próby dla tych dzieci będą jeszcze: w poniedziałek o g. 8:00 oraz w czwartek i piątek o g. 16:00.

4. W następną niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

5. W środę Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klasy czwartej przed Rocznicą Pierwszej Komunii św., którą będziemy celebrować w niedzielę 19 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o g. 11:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość  o naszą świątynię, dalej te troskę  powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych:  w piątek i w sobotę według ustalonych godzin.

7. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  powierzając ich opiece naszej patronki Matki Bożej Krzęcińskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski i Archidiecezji Krakowskiej, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.