Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                             17 marca 2024

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: rozpoczynające się parafialne rekolekcje i spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana.

3. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne paschaliki i cukrowe baranki.

4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną  zapraszamy wszystkich  solenizantów i solenizantki   tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego. Po Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej na zakończenie 4 letniej kadencji z podziękowaniem za owocną współpracę. Powołanie nowej Rady Parafialnej nastąpi w najbliższym czasie.

5. Najbliższa niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczystą procesję z palmami rozpoczniemy przed  Mszą Świętą o godz. 11:00 gromadząc się przed kościołem przy I kapliczce. Po południu o g. 15:00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową po terenie naszej parafii. Zgromadzimy się na ulicy Wierzbowej obok państwa Stopków, gdzie odprawimy pierwszą stację, następnie pójdziemy  w kierunku kościoła. Tutaj będzie zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po czym odśpiewamy  Gorzkie Żale. Pamiętajmy, żeby umieścić stacje drogi krzyżowej w wyznaczonych miejscach.  Nie będzie już Mszy św. o g. 16:00.

6. W najnowszym numerze naszej  gazetki  parafialnej umieściliśmy już program celebracji Triduum Paschalnego.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 23 marca  rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Floriana – domy numer: 82, 89(2), 93, 95(2), 97, 99, ul. Brzegowa 1(2), 5, 6, ul. Sosnowiecka 3/1/, 3/2, 3/3/, 3/4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 24 490 zł.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.