Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                     10 marca 2024

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są  wielkopostne rekolekcje, które zaczniemy w przyszłą niedzielę, a które poprowadzi o. Jerzy Krupa, redemptorysta. A oto ich program. Znajdziemy go także w Internecie, w gazetce parafialnej, która ukaże się za tydzień oraz na rozwieszonych plakatach.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15:00 i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek  o godz. 17:30 szczególnie dla dzieci i młodzieży szkolnej  i dla dorosłych o godz. 20:00.

3. Rejon Skawina zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 15 marca Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie, po której nastąpi wyruszenie w trasy: do Wadowic lub Kalwarii Zebrzydowskiej.  Z kolei w piątek, 15 marca  wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z  kościoła Świętego Wojciecha w Krakowie Bronowicach o godz. 20:00, a 22 marca z Krakowa os. Widok o g. 19:30 Jedna z 6 tras wiedzie   do naszego kościoła  w Krzęcinie – 43 km. Więcej informacji oraz rejestracja – na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz na plakatach.

4. W środę, 13 lutego Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy od g. 15:00.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 16 marca  rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Floriana – domy numer: 68(2), 70, 74(2), 76, 77, 78(3), 79(2), 81(2), 85.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie w poniedziałek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu.