Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA           31 grudnia 2023

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Po Mszy św. o g. 13:00 zaśpiewamy wpierw przebłagalne Suplikacje, a następnie uroczyste Te Deum laudamus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że nie ma Mszy św. o g. 16:00.

3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

4. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Razem z Wami, Drodzy Parafianie, pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego.

5. W pierwszy  czwartek miesiąca Godzina Święta o g. 17:00. W pierwszy piątek okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od g. 16:30. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8 uczestniczy we Mszy św. o g, 18:00. Do chorych ks. Proboszcz uda się w piątek od g. 8:30. Natomiast w pierwszą sobotę wspólny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP  po  Eucharystii o godz. 7:00, który poprowadzi Róża Matki Bożej Krzęcińskiej.

6. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, które będzie rozprowadzać Grupa Apostolska  W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę powierzamy w piątek, 5 stycznia po Mszy św. wieczornej rodzinom z Krzęcina, ul. Sosnowa, domy nr: 1, 3(3), 6(3), 7(2), 8, 9(2), 9 A, ul. Szkolna nr: 2(2).

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 2 stycznia – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary.