Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia Duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                   24 grudnia 2023

1. Dzisiaj w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.  W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni o g. 24:00.  Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka z tej Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym oprócz Eucharystii o g. 16:00.

2. We wtorek, w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym oprócz Eucharystii o g. 16:00. Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W środę wspominamy św. Jana Apostoła, a czwartek 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników.

4. Od czwartku, 28 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.  Pragniemy  odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do waszych domów i rodzin błogosławieństwo Boże. W związku z tym Msze św. w najbliższych dniach będą celebrowane: w środę o g. 18:00, w czwartek i w sobotę o g. 7:00.

5. W niedzielę, 31 grudnia w święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  na zakończenie Starego Roku po Mszy św. o g. 13:00 odśpiewamy   przebłagalne Suplikacje i dziękczynne Te Deum laudamus. Nie będzię Mszy św. o g. 16:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę powierzamy w sobotę, 30 grudnia rodzinom z Krzęcina, ul. św. Floriana, domy nr: 53(2), 56, 57, 57A(2), 58(2), 60, 67, 69, 71(2), 73, ul. Sąsiedzka: 1(2), 2.

7. Składamy podziękowanie wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji WIGILII PARAFIALNEJ w zeszłą niedzielę. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który wszystko zaplanował i zorganizował i czuwał nad przebiegiem imprezy. Delegacjom sołeckim na czele z Sołtysami i Radami Sołeckimi za wielkie zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych poczęstunków. Dziękujemy Dyrekcjom i uczniom Szkół Podstawowych w Krzęcinie i Zelczynie za przygotowany, piękny program artystyczny; Harcerzom za przekazane Światło Betlejemskie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację strony technicznej – rozkładanie namiotów, ławo-stołów, dekoracji, choinek i wielu innych: Liturgicznej Służbie Ołtarza, która już od wczesnych godzin porannych w sobotę pomagała w transporcie; Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie i Polance Hallera oraz Sportowcom z Regionalnego Klubu Sportowego Iskra Krzęcin, Panu Kościelnemu za nieustanną obecność i wsparcie, Bartkowi Romkowi za oprawę świetlną, Iwonce i Pawłowi Pasierbek za przygotowanie dekoracji oraz niezastąpionemu Heniowi Malinowskiemu. Wreszcie dziękujemy wszystkim naszym Parafianom za tak liczną obecność, za wszystkie dobre, miłe słowa i życzenia. Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałą wspólnotę – jaką RAZEM tworzymy!

8. Zarząd OSP Krzęcin informuje, że od dnia 27 grudnia Druhowie będą odwiedzać domy mieszkańców Krzęcina by wspólnie kolędować. Całość zebranych środków zostanie przekazana na budowę dodatkowego garażu oraz działalność statutową.

9. Parafialny Zespół Charytatywny składa wielkie podziękowania – dla wszystkich Parafian, którzy zaangażowali się w akcję TORBA PEŁNA DOBRA. W akcji zebrano ponad 150 toreb wypełnionych po brzegi produktami spożywczymi i artykułami gospodarstwa domowego. Dzięki Waszym otwartym sercom i wielkiej dobroci, wsparliśmy blisko 70 osób z terenu naszej parafii, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Niech to wielkie miłosierdzie, które przejawiało się w szerokich uśmiechach, uściskach i wielu wylanych łzach szczęścia – towarzyszy nam przez cały nadchodzący rok! Akcja TORBA PEŁNA DOBRA powróci wraz z kolejnymi świętami!