Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Parafialna Wigilia AD 2023

😇🙏🫶 NIEDZIELA GAUDETE – prawdziwie radosna niedziela! Kochani, to co wydarzyło się niedzielnego wieczoru – nie sposób opisać. Było na prawdę WSPANIALE! Parafialny Zespół Charytatywny w Krzęcinie – jesteście wielcy i cudowni!

💝

„Jest w moim Kraju zwyczaj,
że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej
gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego
łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując
uczucia w tym chlebie.”

~ Cyprian Kamil Norwid

Składamy podziękowanie wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji WIGILII PARAFIALNEJ w zeszłą niedzielę. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który wszystko zaplanował i zorganizował i czuwał nad przebiegiem imprezy. Delegacjom sołeckim na czele z Sołtysami i Radami Sołeckimi za wielkie zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych poczęstunków. Dziękujemy Dyrekcjom i uczniom Szkół Podstawowych w Krzęcinie i Zelczynie za przygotowany, piękny program artystyczny; Harcerzom za przekazane Światło Betlejemskie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację strony technicznej – rozkładanie namiotów, ławo-stołów, dekoracji, choinek i wielu innych: Liturgicznej Służbie Ołtarza, która już od wczesnych godzin porannych w sobotę pomagała w transporcie; Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie i Polance Hallera oraz Sportowcom z Regionalnego Klubu Sportowego Iskra Krzęcin, Panu Kościelnemu za nieustanną obecność i wsparcie, Bartkowi Romkowi za oprawę świetlną, Iwonce i Pawłowi Pasierbek za przygotowanie dekoracji oraz niezastąpionemu Heniowi Malinowskiemu. Wreszcie dziękujemy wszystkim naszym Parafianom za tak liczną obecność, za wszystkie dobre, miłe słowa i życzenia. Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałą wspólnotę – jaką RAZEM tworzymy!

Fot. Paweł Pasierbek – bardzo dziękujemy za fotorelację! 💪