Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy szczególnie ofiarowaną w intencji chorych i starszych.

4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców…

Z tej racji Msze św. we wtorek, czwartek i w sobotę  będą celebrowane tylko o g. 7:00.

5. W sobotę, 13 stycznia Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej po Mszy św. o  g. 7:00, która potrwa do g. 9:00.

6. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę powierzamy w sobotę, 13 stycznia  od g. 9:00 rodzinom z Krzęcina, ul. Akacjowa, domy nr: 3, 6, 7(2), 8, 11, , ul. Wspólna – cała, ul. Szkolna: 10, 12(20.

8. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.