Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

2. NIEDZIELA ADWENTU                                                     10 grudnia 2023

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Spowiedź świąteczną będziemy celebrować w następną niedzielę od g. 14:00 do 16:00. Dodatkowych chorych zgłoszonych w zakrystii odwiedzimy z posługa sakramentalną w sobotę od g. 8:00.

2. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu:

– dla dorosłych każdego poranka o godz. 06:30

– dla dzieci  i młodzieży o g.18:00.

3. W środę, 13 grudnia Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy od g. 15:00.

4. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W naszej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. W tym tygodniu do naszych domów pobłogosławione opłatki będą dalej rozprowadzać członkowie Rady Parafialnej i wolontariusze.

5. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”

6. Ponawiamy zaproszenie do udziału w WIGILII PARAFIALNEJ, która obędzie się za tydzień, w niedzielę – 17 grudnia o godzinie 17:00 na placu parkingu plebańskiego. Zapraszamy Was – spędźmy wspólnie, niedzielę radości!

7. Przypominamy o trwającej akcji „TORBA PEŁNA DOBRA”, przed Ołtarzem bocznym można odebrać darmowe torby zakupowe, aby następnie napełnić je artykułami o długim terminie przydatności; które przeznaczone będą dla osób biednych, potrzebujących i w trudnych sytuacjach życiowych z terenu naszej parafii. Widzimy, że akcja ma pozytywny odbiór i przynosicie coraz więcej toreb wypełnionych po brzegi DOBREM.

8. Zapraszamy na spotkanie zespołu charytatywnego wszystkich członków oraz nowe chętne osoby  w środę o godzinie 18:30 w salce na plebanii. 

9. Grupa Apostolska w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Również Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Kruszynki  zaprasza w tym dniu na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek dla osób z niepełnosprawnościami.

10. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 16 grudnia  rodzinom z  Krzęcina, ul. Spacerowa, domy nr: 16, 15, 12, 11, 10, 9(2), 5, 2, 1(2), ul. Słoneczna nr: 10, 8.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.