Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

WIGILIA Parafialna

Szanowni Parafianie, drodzy Goście!

Z wielką radością i serdecznością zapraszamy Was wszystkich na uroczystą Wigilię Parafialną, która odbędzie się dnia 17 grudnia, w niedzielę RADOŚCI (Gaudete) o godzinie 17:00 na naszym parkingu przed plebanią.

Będzie to wyjątkowy czas, kiedy będziemy mogli wszyscy razem podzielić się radością Bożego Narodzenia, zanurzyć się w atmosferze miłości i wspólnoty. Spotkanie to będzie pełne ciepła, dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości. Nie straszny nam mróz i śnieg, ani cienie mroku – ludzka dobroć i miłość ogrzeje nas, oświetlając najciemniejszą noc!

W programie Wigilii Parafialnej znajdą się:

  • Przekazanie Światełka Betlejemskiego przez Harcerzy;
  • Życzenia i łamanie opłatkiem, które samo w sobie – poprzez chęć przełamania Chleba z bliźnimi stanowi najpiękniejszą moc życzeń;
  • Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wraz z chórami naszych szkół podstawowych z Krzęcina i Zelczyny przy wsparciu Grupy Apostolskiej i Scholii Parafialnej;
  • Czas na rozmowy i integrację przy smakowitych potrawach wigilijnych przygotowanych przez wszystkie Sołectwa naszej parafii: Gołuchowice, Grabie, Krzęcin, Ochodzę, Polankę Hallera i Zelczynę oraz Parafialny Zespół Charytatywny.

Zachęcamy Was do zabrania swoich rodzin, przyjaciół, znajomych oraz sąsiadów – szczególnie tych, o których wiemy, że mogą mieć problem z transportem lub dojazdem. Niech ta Wigilia Parafialna będzie okazją do spotkania, dzielenia się radością Bożego Narodzenia i budowania prawdziwej, mocnej i bogatej w ludzkie dobro – wspólnoty parafialnej – w której każda i każdy z nas odnajdzie miejsce dla siebie!

Z niecierpliwością oczekujemy na wspólne spotkanie, świętowanie i dzielenie się wszelkim dobrem podczas tegorocznej Wigilii Parafialnej! Z Bożym błogosławieństwem, Duszpasterze!