Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. NIEDZIELA ADWENTU                                                       3 grudnia 2023

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2. Dziś pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które   przedstawiciele Rady Duszpasterskiej i wolontariusze  rozniosą po naszych domach. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.  

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie:

– dorosłych każdego poranka o godz. 6:30; będą one poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

– a dzieci z lampionami i młodzież szkolną o g. 18:00.

4. Od dzisiaj można  nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

5. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas   nieustannej nowenny o godz. 17:30 będziemy polecać intencje dziękczynno – błagalne, szczególnie wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta  od g. 17:00.

7. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza św. o g. 12:00 w tzw. Godzinie łaski. Na Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie cudownych medalików  dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św.  W ów piątek, z racji uroczystości  nie obowiązuje abstynencja od potraw mięsnych..

8. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 9 grudnia  rodzinom z  Krzęcina, ul. Spacerowa, domy nr: 40, 38, 36, 32(2), 38, 28(2), 26, 24, 22, 21(2), 20, 17.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.

W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.

W czwartek – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła,  pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

Parafialny Zespół Charytatywny rozpoczyna akcję „TORBA PEŁNA DOBRA”, która będzie trwać przez okres całego adwentu. Przed ołtarzem bocznym znajdują się darmowe torby zakupowe. Zachęcamy aby zabrać je ze sobą do domu, aby następnie napełnić artykułami o długim terminie przydatności. Torby „PEŁNE DOBRA” będzie można zwracać – pozostawiając je w naszym kościele przed ołtarzem Świętego Antoniego. Zebrane w ten sposób dary, zostaną przeznaczone dla naszych parafian: osób biednych, potrzebujących i w trudnych sytuacjach życiowych. Już teraz dziękujemy za okazane wsparcie dla tej akcji i zachęcamy do udziału.    

Już dziś informujemy i zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian w WIGILII PARAFIALNEJ. Odbędzie się ona w szczególnym dniu, w niedzielę GAUDETE – niedzielę radości. 17 grudnia zbierzmy się wszyscy wspólnie o godzinie 17:00 na placu parkingu plebańskiego, gdzie przy łamaniu opłatkiem, wspólnym kolędowaniu – spędzimy wspólnie czas. Tradycyjna wigilia to również posiłek, którego dla nikogo nie zabraknie. O różne smaczne potrawy wigilijne zadbają nasze sołectwa i zespół charytatywny, które nie pozostały obojętne na nasze zaproszenie i podjęły się współorganizacji tej imprezy – za co już im dziękujemy! Wobec tego zapraszamy Was – bądźmy wtedy wszyscy razem!