Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA       26 listopada 2023

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Z racji dzisiejszej uroczystości zapraszamy  na nabożeństwo  o godz. 15:30 z  wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy  uzyskać odpust zupełny.

2. W środę podczas nabożeństwa Nieustannej Nowenny o godz. 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w uciskach i smutkach!

3. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa  dla  dzieci z klasy 4, 5, 6 w czwartek od g. 17:00, a dla   młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8 w piątek od g. 16:30. Do chorych ks. Proboszcz uda się w piątek, a ks. Jacek w sobotę od g. 8:30. W pierwszą sobotę  oddajmy się  Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św.  o g. 7:00  z rozważaniem tajemnic radosnych, które poprowadzi Róża NMP Niepokalanego Poczęcia.

5. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny okresem  Adwentu. W tym dniu   poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które   przedstawiciele Rady Duszpasterskiej i nie tylko rozniosą po naszych domach. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. W minionym sezonie grzewczym zapłaciliśmy 35000 zł.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze  szkoły w Zelczynie w poniedziałek o godz. 17.15

7. Z racji I piątku Grupa Apostolska naszej parafii zaprasza na wspólną adorację przed Najświętszym  Sakramentem  w kościele o godz. 19.00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 2 grudnia  rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Stanisława Biskupa, domy nr: 3, 5, 6, 8(2), 9(2), 10, 11, 12(2), 14,18, 20, 22, 25, 29.

9. Rodzice Nikodema Wesołego składają wyrazy wdzięczności za otwarte serca podczas zbiórki charytatywnej w minioną niedzielę. 

Do puszek przed kościołem zebrano łącznie 14.597,00 zł i 10 euro. 

Bóg zapłać drogim parafianom za ten piękny dar, a zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie akcji! 

10. Prezes KGW Czesława Żmuda zaprasza wszystkie członkinie do świetlicy wiejskiej na Zebranie Sprawozdawczo-organizacyjne, dnia 30 listopada 2023 r. o godz. 17:00.