Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       19 XI 2023

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Przypominamy o zbiórce do puszek po każdej Mszy św. na leczenie i terapię Nikodema Wesołego z Polanki Hallera.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto.

3. W środę zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie Nieustannej Nowenny o godz. 17:30  oraz sprawowanej po niej Eucharystii, włączając się przez składanie intencji dziękczynno – błagalnych.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 25 listopada  rodzinom z  Krzęcina, ul. Ostra Góra, domy numer: 2(2), 9(3), 10, 18(2), 23, ul. Wichrowe Wzgórza – 1, 2(2), 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 25890 zł. Koszt wykonania nowej automatyki dzwonów ich zawieszeń czyli jarzma oraz nowe serca wyniósł 24000 zł.

4. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze  szkoły w Krzęcinie w poniedziałek o godz. 17.15

6. OSP w Krzęcinie informuje, że od dnia 13 listopada prowadzi kolportaż kalendarzy w Krzęcinie, Ochodzy i Zelczynie. Całość kwoty zostanie przeznaczona na cele statutowe OSP.

Po przerwie spowodowanej pandemią wznawiamy działalność naszej orkiestry dętej ,, Strażak”. Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych członków oraz nowe osoby dorosłych, młodzież i dzieci chcące grać w naszej orkiestrze  na spotkanie, które odbędzie się 22 listopada o godz. 19.00 w Remizie. 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski;

Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;

Piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan;

Sobota, 25 listopada – św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica.