Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          12 XI  2023

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

2. W środę podczas Nowenny o godz. 17:30 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, polecając szczególnie wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby  gospodarczo – inwestycyjne.

3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie przed Mszą św. wieczorną  polecamy w modlitwie naszych bliskich zmarłych z wypominek jednorazowych.

4. W poniedziałek, 13 listopada Ogniska Pokutne zapraszają na Mszę św. o g. 7:00, a później na modlitwę adoracyjną, która potrwa do g. 10:00.

5. W następną niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych – nasz Parafialny Zespół Charytatywny prowadził będzie zbiórkę do puszek na leczenie i terapię Nikodema Wesołego z Polanki Hallera. Chłopiec urodził się trzy lata temu, jako skrajny wcześniak. Jego rozwój został zahamowany poprzez rozległe uszkodzenia w mózgu, wylewy dokomorowe oraz wodogłowie. Dziś chłopiec ma za sobą wiele operacji neurochirurgicznych, zaimplementowane dwie zastawki w główce – jest dzielny i ma ogromną wolę walki na ćwiczeniach, mimo dostrzegania swoich ograniczeń. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach. Prosimy o wsparcie tej zbiórki i dar serca dla Nikosia.

6. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych, organizacji i stowarzyszeń lokalnych, sołtysów, rad sołeckich oraz szkół z terenu naszej parafii – na spotkanie organizacyjne dotyczące wigilii parafialnej, które odbędzie się w środę 15 listopada, o godzinie 19:00 w salce na plebanii. 

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 18 listopada rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Floriana, domy numer: 24 a, 27, 28(2), 30, 32(2), 35, 37, 38, 48, 49(2), 51.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;

Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica;

Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej.