Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      5 XI 2023

1. Przypominamy, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18:00 modlimy się też za zmarłych z wypominek listopadowych.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 i Msza Święta – szczególnie ofiarowana w intencji chorych i starszych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.

4. W sobotę, 11 listopada przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii tego dnia Msze Święte  o godz. 8:00  – w intencji Ojczyzny i 18:00.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 11 listopada o g. 9:00 rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Floriana, domy numer: 5(2), 6(2), 8, 12, 13, 14(2), 15, 17, 18,19(2), 22.

6. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

7. OSP w Krzęcinie serdecznie zaprasza na przywitanie nowego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego, które odbędzie się 10 listopada (piątek) o godz. 18:30 przy remizie OSP.

W tym tygodniu patronują nam:

Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; Sobota, 11 listopada – św. Marcin  (316-397), żołnierz rzymski,  później biskup w Tours .