Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA              29 X 2023

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go śpiewem Ciebie Boga wysławiamy.

2. W poniedziałek modlitwie różańcowej przewodniczy Róża NMP Nieustającej Pomocy. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie zwłaszcza Bractwu Żywego Różańca oraz dzieciom. We wtorek  spowiedź św. od g. 16:00, która będzie zarazem spowiedzią pierwszopiątkową.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.  W naszym kościele Msze będą sprawowane według następującego porządku: 7:00, 9:00 i 11:00. Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 14:00, a przed  nią procesja żałobna o godz. 13:30, podczas której będziemy się modlić  za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

4. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny.  Tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o następujących godzinach: 7:00, 10:00 – na cmentarzu, a po niej procesja żałobna i 18:00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy ofiarowali Bogu w dni tygodnia o g. 17:45.

5. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o g. 17:00 z modlitwą  w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od g. 17:00. Do chorych udamy się ks. Proboszcz w piątek, ks. Jacek w sobotę od g. 8:30.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św.  o g. 7:00 z rozważaniem tajemnic bolesnych różańca św.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 4 listopada rodzinom z  Krzęcina, ul. Kwiatowa cd.: 15(2), 16(3), 17, 19, 20, 23, 25, 27, 29, 33, ul. św. Floriana 2, 3(2).

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Zelczynie w poniedziałek o g 16:45.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Sobota, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.