Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  22 X   2023

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna  Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

2. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe.

3. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża NMP Królowej Pokoju – w poniedziałek

Róża NMP Wspomożycielki Wiernych – we wtorek

Róża  Matki Bożej Dobrej Rady  – w czwartek

Róża Zwiastowania NMP  – w sobotę

Róża Matki Bożej Częstochowskiej – w niedzielę

4. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej Dniem Zadusznym, przypominamy o pozostawienie porządku na cmentarzu i obowiązku segregacji odpadów. Odpady zielone pozostawiajmy obok kontenerów. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.

5. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 28 października rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 3(2), 2(2), 1, ul. Kwiatowa: 1(2), 2(2), 5(2), 8(2), 9(2), 10, 11(2), 12, 13.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Krzęcinie w poniedziałek o g 17:00.

W tym tygodniu patronują nam:

Sobota, 28 października – św. św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz,  tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (święto).

* Zapraszamy mieszkańców Zelczyny na zebranie wiejskie, które odbędzie się w środę (25.10.2023) o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Zelczynie