Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                15 X 2023

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

2. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Szkaplerznej i  Matki Bożej Miłosierdzia – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Bolesnej– we wtorek

Róża Świętego Józefa – w czwartek

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – w sobotę

Róża Świętego Jana Pawła II – w niedzielę

3. Jutro, 16 października będziemy obchodzić 45 rocznicę wyboru Karola Wojtyły  na Stolicę Piotrową, a  w następną niedzielę, w uroczystość św. Jana Pawła II będziemy w naszej parafii przeżywać  XXIII Dzień Papieski. W ten sposób  składamy uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.  W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy tę  zbiórkę życzliwości parafian!

4.  Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 21 października rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 28(2),26,15(3),13,11(2), 9,7(2),5,4(2). Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 24350 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 16 października – św. Jadwiga Śląska (1174 l-1243), żona Henryka I Brodatego, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;

Wtorek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii;

Środa, 18 października – św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem;

Czwartek, 19 października – bł. Jerzy Popiełuszko, prezbiter, męczennik;

Piątek, 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, główny patron archidiecezji krakowskiej. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od potraw mięsnych.