Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              8 X 2023

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30.

2. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Krzęcińskiej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – we wtorek

Róża Najświętszego Imienia Maryi – w czwartek

Róża Matki Kalwaryjskiej – w sobotę

Róża Matki Bożej Wniebowziętej – w niedzielę

3. W środę z modlitwą różańcową połączymy też Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Wszystkich parafian zapraszamy na to modlitewne spotkanie z Matką naszego Pana i naszą Orędowniczką przed Tronem Bożym polecając szczególnie  ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

4. W piątek, 13 października Ogniska Pokutne zapraszają na modlitwę adoracyjną po Mszy św. o g. 7:00 do g. 10:00.

5. W trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną wypominkami, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty. Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu w wypominkach rocznych. Byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności, zgłaszamy jego duszę na wypominki jednorazowe w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Przypominamy o konieczności dokonania rocznej opłaty na utrzymanie cmentarza parafialnego. Można tego dokonać poprzez wpłatę w kancelarii, wrzucenie opisanej koperty do skarbony w kościele lub przelewem na konto parafialne. W najbliższym czasie – groby w sprawie których występują ewentualne nieścisłości lub braki opłat – ponownie zostaną oznaczone naklejkami z prośbą o kontakt z kancelarią parafialną.

Liczba grobów na cmentarzu (niepustych): 1686. 

Liczba grobów bez podanych opiekunów (nieopłaconych) 241.

80 grobów posiadających opiekunów, ale bez bieżących opłat. 

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię dalej tę troskę   powierzamy w sobotę 14 października  rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 27, 30, 32, 36, ul. Dąbrówki: 3(2), 5(2), 6, 10(3), 12(3).

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 w piątek: Krzęcin o g. 16:00, Zelczyna o g. 17:00 w salce na plebani.

W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek – bł. Wincenty Kadłubek, biskup;

W środę – św. Jan XXIII, papież;

W piątek – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter.