Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   3 września 2023

1. Jutro, 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, w naszym kościele o godz. 9:00 dla szkoły w Krzęcinie, a dla szkoły w Zelczynie o godz. 10:00 na sali sportowej. Serdecznie zapraszamy.

2. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o g. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. przed odpustem parafialnym.

3.  W piątek, 8 września w liturgii przypada święto Narodzenia NMP naszej patronki. Z tej racji dodatkowa Msza św. o g. 10:00. Na Mszę św. o g. 18:00  szczególnie są zaproszeni uczniowie z klasy 7 i 8   przygotowujący się do sakramentu bierzmowania. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. W tym dniu nie obowiązuje w naszej parafii abstynencja od pokarmów mięsnych. A w niedzielę, 10 września będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszej patronki Narodzenia NMP. Sumie odpustowej o g. 11:30 będzie przewodniczył ks. Janusz Motyka, mój brat, który jest proboszczem w parafii Jedlno w Archidiecezji Częstochowskiej. Szczególną intencją tej Eucharystii będzie dziękczynienie za dar peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej po domach naszej parafii.  Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszamy  dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, a Straż Pożarną, Harcerzy  oraz Szkoły ze sztandarami. Sumę odpustową ubogaci orkiestra z Radziszowa. Niech to będzie dzień wielkiego wesela i radości w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o g. 13:00. Po sumie AGAPA  – wspólny posiłek, smakołyki i ciepłe danie przygotowane   przez Parafialną Grupę Charytatywną.  Również w przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony podczas Mszy św. o g. 9:00. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowuje sołectwo Gołuchowice, a w następnym roku odpowiedzialnym za przygotowanie dożynek będzie Polanka Hallera. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

4. W sobotę zapraszamy scholę i chętne dziewczynki na spotkanie o g. 9:00 w naszej salce. Scholę  będzie prowadziła p. Lidia Żmuda.

5.  Drodzy Pielgrzymi. W następna niedzielę, 10 września wyruszamy na szlak do Fatimy. Spotkanie  na parkingu parafialnym o g. 14:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę powierzamy w sobotę,  rodzinom  z  Grabia  – grupa 3 – domy numer: 7, 6, 5(2), 101,55, 82(2), 96(2), 62, 57(2), 75, 54, 52.

7. Dzisiaj do nabycia najnowszy numer naszej gazety parafialnej Głos Matki Krzęcińskiej