Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

ODPUST ku czci Narodzenia NMP

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na parafialny odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który odbędzie się w niedzielę 10 września br. W tym dniu na wszystkich Mszach świętych kazanie wygłosi brat księdza Proboszcza – ks. Janusz MOTYKA z archidiecezji Częstochowskiej. Uroczysta suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 11:30, po której – przed kościołem, Parafialna Grupa Charytatywna przygotuje AGAPĘ – wspólny posiłek; częstując uczestników sumy odpustowej smakołykami i ciepłym posiłkiem.

To wyjątkowe spotkanie, jakim jest parafialny odpust – ma na celu nie tylko umożliwienie nam razem oddania czci Maryi, lecz także zacieśnienia więzi wspólnoty parafialnej w duchu miłości, modlitwy i wzajemnego wsparcia. Wspólnie pragniemy podziękować Matce Krzęcińskiej za dar peregrynacji kopii jej obrazu po domach naszej parafii, za Jej macierzyńską opiekę i wstawiennictwo, które codziennie towarzyszy nam w naszych radosnych i trudnych chwilach.

Serdecznie zachęcamy Was, do przyjścia razem ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, abyśmy mogli razem, w prawdziwej Wspólnocie – świętować to jakże ważne wydarzenie oraz modlić się za nas, nasze rodziny, wspólnotę i cały świat. Niech to będzie czas pełen radości, refleksji i duchowej odnowy.

Serdecznie zapraszamy
– Duszpasterze

W związku z odpustem, w niedzielę 10.09.2023 r. – nie będzie Mszy świętej o godzinie 13:00.