Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA         27 sierpnia 2023

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. Już dzisiaj informujemy, że rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 4 września. Szczegóły będą podane za tydzień.

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty  w piątek od g. 16:00, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Do chorych udamy się: ks. Proboszcz w piątek, a ks. Jacek w sobotę od g. 08:30.

4. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 7:00. Niech to będzie okazja do wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Rozważanie tajemnic radosnych różańca św. poprowadzi Róża NMP Królowej Polski.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 2 września rodzinom z  Grabia  – grupa 2 – domy numer: 73(3), 87, 3(2), 4(2), 95, 6, 1, 76(2), 9, 93.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Krzęcińskiej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

Poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.