Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  20 sierpnia 2023

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Z kolei w sobotę 26 sierpnia ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze św. będą celebrowane o g. 7:00 i 18:00 z odnowieniem Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

2. W środę w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17:30, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą – serdecznie zapraszamy!

3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 26 sierpnia rodzinom z  Grabia (+Krzęcin) – grupa 1 – domy numer: 5, 13, 16, 23 (2), 64, 84, 95, 103, Krzęcin  – ul. Ogrodnicza 4, Kalwaryjska 94(2), 100, Brzozowa 1.   Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 26140 zł.

5. Zapraszamy na ostatni wakacyjny piknik, który odbędzie się w następną niedzielę 27 sierpnia, na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Zelczynie. Rozpoczniemy o 14:30 Mszą Świętą, a następnie w programie darmowe atrakcje dla dzieci – dmuchańce, loteria fantowa, bufet i grill! Wstęp wolny! Zapraszamy!

6. Dziś ostatnie tegoroczne Kino Plenerowe. Wyświetlimy ostatnie 2 odcinki pierwszego sezonu serialu The Chosen. Start o 21:00 – w zależności od pogody na parkingu przed plebanią lub w salce na plebanii. 

W tym tygodniu patronuje nam:

Poniedziałek, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”.