Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     30 lipca 2023

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej.  Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki.

2. We wtorek, 1 sierpnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

3. W środę podczas Nowenny o godz. 17:30 zanosimy nasze prośby do Matki nieustannie nam pomagającej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. W tym czasie spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych.

W I piątek spowiedź św. rano od g. 6:30 i po południu od g. 16:30. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i w sobotę od g. 8:30. W sobotę  serdecznie zapraszamy  na Eucharystię i  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:00. Rozważania tajemnic radosnych różańca św. poprowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Odpust w Paszkówce.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę   powierzamy w sobotę, 5 sierpnia rodzinom  z Polanki Hallera, domy o numerach: :  44 (2), 105, 45, 50(2), 127 (2), 41(2), 40, 38, 42(2), 39,  47(2), 49.

7. Intencje Mszalne na rok 2024 będą przyjmowane w kancelarii parafialnej w soboty 12 i 19 sierpnia w godzinach od 9 do 12.

8. Kino plenerowe z kolejnymi odcinkami serialu The Chosen (5-6), wyświetlimy w następną niedzielę (06.08.2023) o godzinie 21:00 na parkingu przed plebanią. Spotkanie grupy charytatywnej w środę o godzinie 19:00 w salce na plebanii.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog,  założyciel zakonu jezuitów;

Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;

Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.