Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            16 lipca 2023

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Nie rezygnujmy z udziału  we Mszy św., tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

2. Jak zwykle w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 17:30.

3. W sobotę,  22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego. Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.

4. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!

5. Bardzo dziękujemy za piękną frekwencję na naszym ostatnim kinie plenerowym. Grupa charytatywna na swoje działania przy tej okazji zebrała kwotę 522 zł. Bóg zapłać. Plenerowy seans z kolejnymi odcinkami filmu The Chosen, odbędzie się w następną niedzielę 23/07. Start filmu o 21:00. 

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę 22 lipca rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 77 (3), 79 (2), 61, 74, 97, 107, 124, 85 (3), 97,  78,  80 (2), 61, 72. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 20.150 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia jak również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Krzęcińskiej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam jeszcze:

  • we wtorek – św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
  • w czwartek – bł. Czesław, prezbiter
  • w piątek – św. Apolinary, biskup i męczennik