Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół Rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy więc na Eucharystię i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP  o godz. 7:00. Tajemnice radosne różańca św. poprowadzi Róża Świętej Bożej Rodzicielki. Do chorych z posługą sakramentalną  w tym dniu  uda się ks. Jacek  od g. 7:30.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 1 lipca  od g. 8:30 rodzinom z Polanki Hallera, domy nr: |nr 15,  30,  23,  99,  99,  23,  95,  25,  95,  30,  26. Bóg zapłać  za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 20.150 zł.

5. Zespół Charytatywny informuje, że w ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem zebrano kwotę 3.872 zł. Ze skarbony „dla ubogich” w kościele zebrano 1.717 zł. Łącznie kwotę w wysokości 5.589 zł. przekażemy dla dzieci i młodzieży na dofinansowanie do wakacyjnego wypoczynku. Bóg zapłać za Wasze szczodre serca i zrozumienie!

6. Sołtys i rada sołecka Zelczyny zapraszają na pierwszy wakacyjny piknik, który odbędzie się w niedzielę 2 lipca, na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Zelczynie. W programie darmowe atrakcje dla dzieci – dmuchańce, loteria fantowa, bufet i grill! Wstęp wolny! Zapraszamy! 

7. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

W tym tygodniu patronuje nam:

Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła.