Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      18 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe są celebrowane: w niedzielę o g. 15:30 oraz w środę i piątek o g. 17:30, a w pozostałe dni litania do NSPJ jest recytowana po Mszy św. wieczornej.

2. Piątek jest dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców na Mszą Świętą o godz. 9:30, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 3. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00. W Litanii do wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Prawdy Bożej, który za nią był gotów oddać życie.

4. Zakończenie roku formacyjnego dla Grupy Apostolskiej we wtorek na Mszy św. o godz. 18:45 a dla Służby Liturgicznej w piątek o godz. 9:30

5. W dniu dzisiejszym przed kościołem nasza Grupa Charytatywna zbiera fundusze na dofinansowanie do wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z terenu naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie, a spotkanie grupy charytatywnej we środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 24 czerwca rodzinom z Gołuchowic gr. 5, domy nr: 35, 59, 49, 88, 115, 83, 17,74, 31, 31a, 81, 33, 12, 87.

W tym tygodniu patronujE nam:

Środa, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.