Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        11 czerwca 2023

1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:30 gromadzimy się na czerwcowym nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie odbędzie się poświęcenie  wianków, kwiatów i ziół leczniczych  oraz specjalne błogosławieństwo naszych dzieci. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

2.  Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii o godz. 7:00 oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

4. We wtorek 13 czerwca Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy od g. 15:00.

5. Spotkanie parafialnej grupy charytatywnej w najbliższą środę (14.06.2023) o godzinie 19:00 w salce na plebanii. 

6. Informujemy, że w następną niedzielę Parafialna Grupa Charytatywna im. Św. Jana Pawła II będzie prowadziła zbiórkę do puszek przed kościołem na dofinansowanie do wakacyjnych wyjazdów potrzebujących dzieci i młodzież z terenu naszej parafii. Jest to zarazem pierwsza większa akcja naszego zespołu charytatywnego – prosimy o życzliwość i szczodrość serca. 

7. Spotkanie kandydatów na ministranta, we wtorek o g. 17:00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 17 czerwca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 4, domy nr: 6(2), 10, 13, 24, 30, 38, 42(2), 43,45,53(3), 102, 156. 

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła;

Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau.