Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                       4 czerwca 2023

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. W środę podczas Nowenny o godz. 17:30 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych

3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca przypada  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po głównej, uroczystej Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11:00   wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami: św. Floriana, św. Stanisława BM,  Ogrodową i Szkolną.

     I    –   przy cmentarzu –  przygotowuje  Ochodza       

     II  –  przy Remizie  przygotowuje Krzęcin

     III –  przy SKR – przygotowuje Grabie

     IV – przed kościołem na pętli – przygotowuje Polanka Hallera i Gołuchowice 

Prosimy o udekorowanie trasy procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, światła i baldachimu. Zapraszamy OSP z Krzęcina i Polanki Hallera oraz szkoły i harcerzy ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Zapraszamy  dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 13:00 i 16:00. Kopię obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej  z peregrynacji prosimy o przyniesienie do kościoła we wtorek wieczorem, a kolejną rodzinę o przejęcie obrazu w   czwartek po  oktawie Bożego Ciała. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją teoforyczną o godz. 17:30.

4. W poniedziałek udajemy się z  dziećmi pierwszokomunijnymi z pielgrzymką dziękczynną do sanktuariów Łagiewnickich. Dojazd własnymi samochodami. Spotkanie na Białych Morzach o g. 9:15.

5. Wyjazd na pielgrzymkę do Italii w następną niedzielę z parkingu parafialnego o g. 10:30. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o g. 17:00 w kościele.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 10 czerwca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 3, domy nr:  22, 58, 64, 73, 85, 86, 96, 111(2), 117, 156.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński.