Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                             21 maja 2023

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

4. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Świętą z Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 18:00. W czasie tej Eucharystii będę dziękował Bogu i ludziom za 35 – lecie mego kapłaństwa. Polecam się modlitwie moich Parafian.  Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się też poprzez specjalną modlitwę zwaną septenną. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

5. W poniedziałek wyjątkowo Msza św. będzie celebrowana o g. 17:00, a przed nią  o 16:40 nabożeństwo majowe. W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Zapraszamy chłopców pragnących być ministrantami z klasy 3 i starszych na spotkanie organizacyjne w czwartek o g. 17:00 w kościele.

7. Dziękując rodzicom dzieci z klasy 4 za dbałość o naszą świątynię i złożoną ofiarę, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 27 maja rodzinom z  Gołuchowic  gr. 1, domy nr : 2, 7, 14, 15, 16, 18, 19, 29, 34, 41, 44, 60, 71, 89, 107. Bo zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 19 460 zł.  W minionym tygodniu zostało wykonane oświetlenie na cmentarzu. Koszt tej inwestycji to 10 000 zł. Za realizację tego przedsięwzięcia bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Stopka.

W tym tygodniu patronuje nam:

Piątek, 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.