Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                      14 maja 2023

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi, którzy po raz pierwszy wezmą pełny udział w Eucharystii o g 11:00. Otoczmy ich naszą miłością i modlitwą.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw.  dni krzyżowe. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów podczas procesji błagalnej o g. 7:00.

3. W środę  gromadźmy się licznie na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30, celebrowanej szczególnie w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.  

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:40. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rocznicę Pierwszej Komunii św. będziemy celebrować  o g. 11:00. Z tej racji próba dla dzieci rocznicowych będzie w piątek o godz. 15:30, a po niej spowiedź.

7. Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dbałość o naszą świątynię i terenu wokół niej oraz plebanii, za piękną dekorację kwiatową, za dar ofiarny, dalej tę troskę  powierzamy w sobotę 20 maja rodzicom dzieci z klasy czwartej.

W tym tygodniu patronuje nam:

Wtorek, 16 maja – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.