Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                               28 maja 2023

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o g. 7:00, 10:00 i 18:00.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz ostatnie nabożeństwo majowe  o godz. 17:30 z procesją.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o g. 15:30,  w środę i w piątek o g. 17:30 podczas których śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa, w pozostałe dni tygodnia będzie ona odmówiona po wieczornej Mszy św.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu szczególnie podczas Godziny Świętej o g. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. dla dzieci z klasy 3, 4, 5 i 6.

6. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Spowiedź św. po południu od g. 16:30 zwłaszcza dla dzieci z klasy 3 ze Szkoły w Krzęcinie i młodzieży z klasy 7. Jest to zarazem okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem. Do chorych udamy się: ks. Proboszcz w piątek od g. 8:30, ks. Jacek w sobotę od g. 7:30

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej po Mszy Świętej o godz. 7:00.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9. We wtorek jeszcze raz zapraszamy chłopców chętnych do bycia ministrantami na spotkanie o g. 17:00 w kościele.

10. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 3 czerwca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 2, domy nr: 11, 32, 62, 76, 84(2), 99, 124, 153 oraz 3, 4, 20.

W tym tygodniu patronują nam:

Sobota, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.