Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Odpust ku czci Św. Floriana + A.D. 2023

Fot. Arkadiusz Lisowski

1 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust.

O godzinie 11 rozpoczęła się Suma Odpustowa ku czci Świętego Floriana celebrowana przez J.E. ks. Biskupa Antoniego Długosza – biskupa pomocniczego seniora Archidiecezji Częstochowskej w koncelebrze z naszym proboszczem – ks. Józefem Motyką i ks. Piotra Sadkiewicza – proboszczem Parafii pw. Św. Michała Archanioła z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, przy licznym udziale księży z dekanatów: skawińskiego i kalwaryjskiego. Celebrę uświetniła swoim udziałem Orkiestra Dęta OSP Sosnowice.

Uroczysta Suma Odpustowa była również dziękczynieniem za służbę pełnioną przez strażaków OSP KSRG Krzęcin i OSP Polanka Hallera oraz okazją do modlitwy za nich.