Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                          30 kwietnia 2023

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro w poniedziałek, 1 maja  będziemy obchodzić uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Floriana. Msze św. będą celebrowane: o g. 8:00, po niej pierwsze nabożeństwo majowe, o g.11:00  – suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Antoniego Długosza i o 16:00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów,  chorągwi, baldachimu i światła. Zapraszamy  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a Straż Pożarną ze sztandarami. Całość uświetni orkiestra dęta z Sosnowic. Liturgicznie św. Floriana obchodzimy 4 maja. W tym dniu świętuje nasza Ochotnicza Straż Pożarna z Krzęcina i Polanki Hallera, której patronuje św. Florian. W dowód wdzięczności za ich bezinteresowną posługę dla naszej parafii i całej społeczności wesprzyjmy finansowo w następną niedzielę   OSP Krzęcin na zakup drugiego, lżejszego samochodu gaśniczego w ramach zbiórki do puszek po każdej Mszy św.

3. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:40 z wyjątkiem środy i piątku o g. 17:30, a w niedzielę o g. 15:30.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia  będą sprawowane  w porządku niedzielnym. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina Święta o g. 17:00.  Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek   okazja do spowiedzi świętej od g. 17:00.  Z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej: Ks. Proboszcz w piątek od g. 8:30, ks. Jacek w sobotę od g. 7:30. W pierwszą sobotę  Msza Święta poranna o g. 7:00, a po niej  nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Dziękując rodzicom młodzieży bierzmowanej za wielki wkład o czystość naszej świątyni i terenu wokół niej oraz plebanii, za piękną dekoracje kwiatową, za dar ofiarny, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę 6 maja rodzinom z Ochodzy – Grupa 15, domy numer: 197, 253, 103, 241, 133, 69, 144, 10, 102 A, 68, 45, 46, 60, 111, 124.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 2 maja – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

Czwartek, 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.

Sobota, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Grona Dwunastu powołanego przez samego Jezusa.