Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                           7 maja 2023

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

3. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17:30 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z nabożeństwem majowym ofiarowanym  zwłaszcza w intencji   chorych i starszych których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klasy czwartej przed Rocznicą Pierwszej Komunii św., którą będziemy celebrować w niedzielę 21 maja o g. 11:00.

4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec  ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Ogniska Pokutne zapraszają w tym dniu do wspólnej adoracyjnej modlitwy po Mszy św. o g. 7:00, która potrwa do g. 10:00.

5. W następną niedzielę  dzieci  z klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej  podczas Mszy św. o g. 11:00. Dzień wcześniej w sobotę 13 maja przystąpią do pierwszej spowiedzi o g. 16:00 i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.   Próby dla tych dzieci będą: we wtorek i w czwartek o g 16:00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:40, oprócz środy i piątku, a w niedzielę o g. 15:30.

7. Dziękując rodzinom za dbałość  o naszą świątynię, dalej te troskę  powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych: w piątek i w sobotę.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie parafialnego zespołu charytatywnego im. Św. Jana Pawła II, w środę 10.05.2023 r. o godzinie 19:00 w salce na plebanii.