TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                              23 kwietnia 2023

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem  wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach. W kruchcie kościoła są do zabrania karteczki z cytatami z Pisma Świętego.

2. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski z racji uroczystości ku Jego czci. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

3. W czwartek pierwsza próba dla dzieci pierwszokomunijnych o g. 16:00. Również w czwartek młodzież z klasy 8 rozpocznie Triduum przygotowujące bezpośrednio do sakramentu bierzmowania Mszą św. o g 18:00 z konferencją, później próba. Pozostałe spotkania: w piątek Msza św. o g. 18:00 i próba oraz w sobotę  o g. 8:30  próba generalna.

Młodzież ta sakrament bierzmowania przyjmie z rąk  Księdza Biskupa Antoniego Długosza, 1 maja w uroczystości odpustowe ku czci św. Floriana o g. 16:00. Wcześniej Ksiądz Biskup będzie przewodniczył  sumie odpustowej  o g. 11:00. Spowiedź przed tymi uroczystościami  w piątek od g. 16:30.

4. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

5. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy w piątek rano i w  sobotę od g. 13:00 rodzicom młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 21130 zł.

Poniedziałek, 24 kwietnia – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Wtorek, 25 kwietnia – św. Marek Ewangelista (†98-117), autor Ewangelii uważanej za najstarszą.

Sobota, 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.