Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                 16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Zatem z przyjemnością informujemy, że planujemy powołanie grupy charytatywnej działającej w naszej parafii. Grupa ta działałaby m.in. na rzecz osób potrzebujących, ubogich, w trudnych sytuacjach życiowych – ale i wspierała zdolne dzieci i młodzież z naszej parafii. Grupa ta składać się będzie z ochotników, chcących nieść pomoc i pomagać innym. Planujemy organizować wiele różnego rodzaju akcji, zbiórek darów finansowych i rzeczowych, których celem będzie przede wszystkim pomoc prawdziwie-potrzebującym parafianom. Zapraszamy na nasze pierwsze informacyjne spotkanie, które odbędzie się w środę, 19.04.23 r. o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Omówimy wówczas szczegóły, plan działania, pomysły i sugestie. Wiemy, że wspólnymi siłami i z Bożą pomocą – będziemy w stanie zdziałać wiele dobrego dla innych. Serdecznie zapraszamy!

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 17:30 celebrowaną szczególnie za wszystkich ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne składane na   tacę  i przelewem na konto parafialne. Maryja jest dla nas Tronem miłosierdzia Bożego i Wszechmocą błagającą, może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

4. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do    Italii w dniach od 11 do 19 czerwca 2023 o g. 18:30 w salce na plebanii. Należy wówczas dokonać pozostałej wpłaty, tj. 500 zł. i 280 euro.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę 22 kwietnia rodzinom z Ochodzy – Grupa 14, domy numer: 156, 231, 221, 115, 177, 234, 220, 215, 250, 232, 258, 236, 171, 180, 162.