Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            5 marca 2023

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:30 i 20:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

2. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritas, który tak skutecznie pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym wojną na Ukrainie przez nabycie baranka na stół wielkanocny i paschaliku.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Podczas  Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej o godz. 18:00 w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi. Polecać też będziemy wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.

4. W czwartek o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły w Zelczynie.

5. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 11 marca rodzinom z Ochodzy – grupa 8, domy numer: 88, 79, 158, 39, 38, 37, 116, 92, 43, 43a, 42,247, 47, 33, 178, 44.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów i opieki naszej patronki Matki Bożej Krzęcińskiej.