Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       12 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.  Zatem tym bardziej zachęcamy do licznego udziału w Drodze krzyżowej w piątek o godz. 17:30 i 20:00 oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00. Bezpośrednio po nich Msza Św. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2.  W poniedziałek, 13 marca, Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej po Mszy zw. O godz. 7:00, która potrwa do godz. 10:30.

3. W środę zapraszamy rodziców uczniów klas 8 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 18:00. Następnie spotkanie w kościele. Nazywamy Ją Ratunkiem ginących grzeszników, prośmy zatem, aby Matka Niebieska wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia.

6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny nabywając baranki na stół wielkanocny i świece paschaliki.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 18 marca rodzinom z Ochodzy – grupa 9, domy numer: 144, 31, 32, 218, 82, 53, 54, 233, 52, 57, 61, 89, 109, 211, 110.

8.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask za pośrednictwem MB Krzęcińskiej.