Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                    26 lutego 2022

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Zatem zachęcamy do licznego udziału w Drodze krzyżowej celebrowanej w piątek o godz. 17:30 i 20:00 a także w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.  Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy też uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od  26 do 28 marca.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu,  przez nabycie baranka na stół wielkanocny i paschaliku.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17:30 i wieczorną Eucharystię zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a później na spotkanie.

5.  W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie spowiedź zwłaszcza dla dzieci z klasy 4, 5 i 6.

6. W pierwszy piątek  z sakramentu pokuty   będzie można skorzystać rano od g. 6:30 i po południu od 16:30, szczególnie dla uczniów z klasy 7 i 8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych po Mszy św. o godz. 18:00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się: ks. Proboszcz w piątek  od godz. 8:30, a  ks. Jacek  w sobotę  od godz. 7:30.

7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo  wynagradzające za grzechy raniące  Niepokalane Serce NMP  po Mszy św. o godz. 7:00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 4 marca rodzinom z Ochodzy – grupa 7,  domy numer: 260, 36, 50, 120, 99, 55, 216, 159, 95, 192, 137, 105, 244, 117, 163.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w sobotę, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.