Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        29 stycznia 2023

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. dla dzieci z klasy 4, 5 i 6.

– W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w tym dniu  będzie można skorzystać: rano od g. 6:30 i po południu od 16:30 szczególnie dla młodzieży z klasy 7 i 8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Proboszcz w piątek,  ks. Jack  w sobotę  od g. 8:30.

– W  sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i znieważenia po Mszy św. o g. 7:00.

5.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy  40 – godzinne nabożeństwo. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do adoracji w duchu  dziękczynienia za otrzymane łaski, przebłagania za grzechy zwłaszcza karnawału i w duchu prośby o dobre, owocne  przeżycie Wielkiego Postu.  Porządek adoracji będzie następujący:

14:00 – 15:00 Grabie

15:00 – 16:00 Polanka Hallera

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy rodzinom z Ochodzy – grupa 3, domy numer: 229, 113, 242, 209, 23, 249, 252, 243, 126, 164, 226, 239, 136, 222, 207.

7. Nasz kościół jest  codziennie dostępny i otwarty  dla wszystkich chętnych – poszukujących chwili modlitwy i osobistego uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie .  Prezbiterium i ołtarze boczne w tym czasie  będą niedostępne i odgrodzone. Naruszenie grozi włączeniem alarmu i wezwaniem ochrony. Prosimy o stosowanie się do oznaczeń i nieprzekraczanie wyznaczonej dostępnej strefy. 

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych;

W piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.