Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      5 lutego 2023

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.  

Dzisiejszy porządek   40 – godzinnego nabożeństwa:

14:00 – 15:00 Grabie

15:00 – 16:00 Polanka Hallera

Porządek adoracji za tydzień:

14:00 – 15:00 Gołuchowice

15:00 – 16:00 Ochodza

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty.

3. Przypominamy, że również w każdą środę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Nowenny i Mszy Świętej o godz. 17:30 – serdecznie zapraszamy na to modlitewne spotkanie ofiarowane zwłaszcza w intencji wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.  Z wiarą i ufnością zwracajmy się do Maryi, Matki naszej najlepszej i Orędowniczki pewnej u Boga składając intencje dziękczynno – błagalne.

4.  Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy rodzinom z Ochodzy – grupa 4, domy numer: 263, 190, 245, 266, 277, 195, 172, 172A, 255, 122, 199, 170, 201, 202, 237, 204. Bardzo dziękujemy p. Annie za uszycie pokrowców na figury z szopki bożonarodzeniowej. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

w poniedziałek – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku ;

 – w piątek – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.