Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                     11 grudnia 2022

1. To już połowa Adwentu.  Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź, która w naszym kościele będzie w następną niedziele od g. 14:00 do g. 16:00. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian : „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Grupa Apostolska za tydzień będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

4. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej w tym dniu  od g. 15:00.

5. W środę   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji wszystkich ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno – błagalnych.

6. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia  świąteczne wydanie naszej gazety parafialnej Głos Matki Krzęcińskiej, między innymi z planem kolędy.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły  w Krzęcinie w poniedziałek o g. 17.15, a z Zelczyny w czwartek o g. 17.15.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 17 grudnia rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska: 19, 21, 25, 27, 33, 35, 39, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, 57.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych .
  • w środę, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.