Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                         4 grudnia 2022

1.Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. W dzisiejszą niedzielę   poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które   przedstawiciele Rady Duszpasterskiej rozniosą po naszych domach. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji  specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami!, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie rano o godz. 6:30 i wieczorem o g. 18:00.

4.  W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Św. Mikołaj  przybędzie również do naszego kościoła po Mszy św.  o g. 18:00, aby obdarować prezentami nasze dzieci.

5. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas   nieustannej nowenny o godz. 17:30 będziemy polecać intencje dziękczynno – błagalne, szczególnie wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną  z racji I piątku miesiąca, oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza św. o g. 12:00 w tzw. Godzinie łaski. Na Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie cudownych medalików  dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św.  

7. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej o g. 17:00 w sali na plebanii. Na spotkanie należy przygotować następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, numer paszportu, ważność dokumentu i numer telefonu.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę  powierzamy w sobotę, 10 grudnia rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska :134, 136, 138, 140, 142, 152, 156, 158, 160, 162, 164, 166, 168, 170, 174.  

W tym tygodniu patronują nam:

  • Dzisiaj wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników;
  • W środę – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła;