Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                 27 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. Jednocześnie  weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie, które będą  celebrowane codziennie o godz. 6:30 i 18:00 – ta szczególnie  dla dzieci i młodzieży szkolnej. W sobotę roraty dla wszystkich rano o godz. 6:30.   Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które  są już do nabycia w naszym kościele.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej   szczególnie dla  dzieci z klasy 4, 5, 6.  W pierwszy piątek   spowiedź święta  od g. 16:30 zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8. Po Mszy św. o g. 18:00 – spotkanie. Do chorych ks. Proboszcz uda się w piątek, a ks. Jacek w sobotę od g. 8:30. W pierwszą sobotę  oddajmy się  Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. roratniej o g. 6:30  z rozważaniem tajemnic radosnych.

6.  Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę  po Mszy św. wieczornej.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę  powierzamy w sobotę 3 grudnia rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska: 96, 98, 100, 104, 106, 108, 110, 114, 116, 118, 120, 122, 124, 128, 130.

8. W przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł,  brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich.

Sobota, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.  

OSP Krzęcin 

❗️➡️ Szanowni mieszkańcy Krzęcina i okolic. Mamy przyjemność zaprosić was na szkolenie z obsługi AED, które zostało niedawno zamontowane na ścianie frontalnej naszej remizy. Odbędzie się ono w dniu 27.11.2022r. (Niedziela) o godzinie. 18:30 w garażu remizy (wejście drzwiami w bramie garażowej). Szkolenie przeprowadzi wykwalifikowana osoba, która zaprezentuje nam jak prawidłowo używać defibrylatora podczas udzielania pierwszej pomocy.